Çocukluk dönemlerinden itibaren süt ve süt ürünleri sektöründe isim yapmış bir firmada yıllarca hizmet vermiş kardeşler 1998 yılında güçlerini birleştirdiler. Artık yola ALTINKÖY markasıyla bir aile şirketi olarak devam etmeye karar verdiler. İzmir’ in Torbalı ilçesine bağlı Taşkesik Köyü’ nde 100 m² alanda 2000 kg günlük süt işleyerek ilk üretim taze kaşar peyniriyle başladı.

2002 yılından itibaren yatırımlara ağırlık veren ve hızlandıran firma, çalışma alanını genişletmeye başladı ve ek üretim binaları ile kapasitesini sürekli artırma yolunu seçti. Başka süt ürünleri üretimi de yapılmasına rağmen, özellikle kaşar peynir üretiminde uzman olmayı hedefleyen ve üretim ağırlığını bu yönde seçen firma; kaşar peyniri üretim teknolojisini, yakından takip edip aldığı en son teknoloji harikası makinalarla geliştirdi. Kapasitesini de heryıl katlayarak artırdı.

2005 yılında çiğ süt alım bölümüne klarifikatör alımını gerçekleştirdi ve emsal firmalar arasında fark yarattı.

2006 yılında alınan otomatik paketleme makinesi ile gıda güvenliği arttırılmış ve yapılan çalışmalar sonucunda ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi ile HACCP 13001 belgelerini almaya hak kazandı. Firma, her yıl çalışma şartlarını daha iyileştirip ISO 22000:2005 Gıda Güvenliği Sistemi belgelerini almayı başardı.

2007-2008 yıllarında yapılan yatırımlar ile mevcut kapalı alan büyütülüp 60 ton/gün süt işleme kapasitesi ile yoluna devam eden Altınköy, 2008 yılı sonuna doğru aldığı rendeleme ve dilimleme makinesi ile kübik rende mozzarella ve dilimli kaşar peynirini ürün portföyüne ekleyerek sektörde öncü firmalar arasında yer almıştır.

2011 yılında standartları yerine getirerek Helal Belgesi almaya hak kazanan firma, her geçen gün fabrika şartlarını yenileyerek 2013 yılı sonlarında Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı üretim onay belgesini almıştır. 2013 yılında rende kaşar peyniri ile müşterilerine kullanım rahatlığı sunacak yeni ürününü piyasaya çıkartmıştır.

21 yıldır müşterilerinin, çalışanlarının ve tedarikçilerinin memnuniyetini üst düzeyde tutmayı ilke edinerek, kurumsal bir firma olma yolunda ilerleyen firma kaşar ve mozzarella peyniri konusunda bölgenin önde gelen üreticileri arasında yerini almıştır. Firma 2016 yılında yatırım bölgesi olarak Aydın İlini seçerek, Aydın Ortaklar Organize Sanayi Bölgesinde yaptığı 26.000 m² açık ve 10.000 m² kapalı alanı bulunan yeni üretim tesisini 2018 yılı Ekim ayında faaliyete geçirmiştir. Gıda Güvenliği Yönetim Sistemleri ve Helal belgelerine sahip olan firma son olarak FSSC 22000 belgesini de alarak hijyen ve kalitesini güvence altına almıştır.

ALTINKÖY, sürekli ve dengeli büyümeyi sağlayıp ulusal ve uluslararası pazarda önemli bir rol almayı kendisine vizyon olarak benimseyerek yoluna devam etmektedir.